PivoGrando.cz

Popis produktu

Falkenštejnský RAPL, neboli Refreshing American Pale Lager je speciální druh piva, spojující celkem netradičně spodně kvašené ležáky a chmely, jež se používají pro svrchně kvašená piva typu ALE. Na první pohled zaujme tmavá zlatá barva a hutná pěna. Po ochutnání na Vás čeká pivo se středním řízem a tělem, které získává aroma ze tří odrůd amerických chmelů, jež se přidávají při vaření a dále při studeném chmelení. Aroma by se dalo charakterizovat jako sladové až lehce karamelové s nádechem kandovaného ovoce. Chuť je též sladová, s nádechem tropického ovoce a bylin. Pivo je uvařeno dle receptu vrchního sládka Oldřicha Kozy a naprostou samozřejmostí je nepoužití jakéhokoliv filtrování či pasterizace.
 

Česká republika

speciální tmavé spodně kvašené pivo, nefiltrované

Cena vč. DPH:
84 Kč
Dodání:
Dočasně nedostupné
Množství:
- 1 +
Složení

americké chmely

Vlastnosti piva
Obsah alkoholu:
7%
Stupňovitost:
16%
Typ balení:
Sklo 0,75l
Filtrace:
Ne
Barvy:
zlatá
Hořkost:
40 IBU
Kvašení:
Spodní
Pivní styl:
Ale
Zátka:
Korunka
Slad:
ječný
Chmel:
granulovaný
Chuť:
Sladová, Kořeněná
Falkenštejn

Otevřením Pivovaru Falkenštejn v srpnu 2013 na náměstí v Krásné Lípě byla obnovena po mnoha desítkách let tradice vaření piva ve městě. Název Falkenštejn je spojen se symboly jedinečné skalní pískovcové krajiny Českosaského Švýcarska – skalním hrádkem Falkenštejn u Jetřichovic a mohutným pískovcovým masivem Falkenstein u Bad Schandau. 
 
Cílem pivovaru je mít a udržet si vynikající kvalitu piva. S respektem k tradici a čistotě postupů uplatňují při výrobě poctivou řemeslnou práci a nedělají žádné dodatečné úpravy. Při výrobě piva kladou důraz na správné vyladění a stabilitu chuti jednotlivých druhů, a proto je základní nabídka omezena na  3 piva českého typu a jedno pivo typu APA. Během roku je základní řada doplňovány dalšími speciály. 
 
 

Falkenštejn také nabízí
 • Falkenštejn 12% APA Rapl 9153 - sklo 0, 75 l
  Dočasně nedostupné
  84 Kč
  Cena vč. DPH
 • Falkenštejn 16% Sváteční BOCK - sklo 0, 75 l
  Dočasně nedostupné
  90 Kč
  Cena vč. DPH
 • Falkenštejn Zkouřená čarodějnice 13% tmavý speciál - sklo 0, 33 l
  Dočasně nedostupné
  51 Kč
  Cena vč. DPH
 • Falkenštejn Zkouřená čarodějnice 13% tmavý speciál - sklo 0, 75 l
  Dočasně nedostupné
  84 Kč
  Cena vč. DPH